Deneme

Neden Sinirleniyoruz?

sinir-öfke

Selamlar,saat 06.11 arka planda güzel bir müzik çalıyor,ben de yazmayı seviyorum zaten karalayalım o  zaman.

Bugünlerde sosyal medyada Aleyna Tilki tartışması sürüp duruyor,şaşkınlıkla biraz da gülerek izliyorum.Bir taraf kıza,ailesine aşağılayıcı sözler sarf ederken;diğer taraf gömenlere giydirmekle meşgul.Yahu biz ne zaman bu kadar boş bir toplum olmaya başladık. Peki hangi taraf doğru?

Bana göre hayatın içinde doğru,kanıtlanmış diye bir şey yok,sanırım bu yüzden felsefi düşüncelere ilgim var.Bugün ben Marmara Üniversitesini bırakıp Dokuz Eylül Üniversitesi’ne geçiş yapmış biriyim. İyi yapmışsın diyen birkaç kişi var geri kalanlar benim kararımı engin akıllarıyla irdeleyip uzman edasıyla öğüt vermeye çalışıyor.Onlara göre yanlış,aptalca bir şeyken bana göre hala çok doğru bir karar.

Hayatta herkesin doğrusu farklı,kesin bir doğru yok. Bana göre doğru olan bir şey sana göre olmayabiliyor.İnsanlar birbirlerine sürekli sen yanlışsın,o bunu yapmamalıydı,salağın teki vs söylemlerde bulunuyor. Yahu ne saçma düşünceler başkasını yargılayıp niye kendini sinir ediyorsun kardeşim? Tuttuğun takımın,arkadaşının,sokaktaki insanın hareketini yargılamaya ne gerek var,isteyen istediğini yapsın be güzel kardeşim.Sana fikir danışırlarsa fikrini belirt.

Dostlarım benim ne kadar umursamaz insan olduğumu söyleyip imreniyorlar,bunda extra birşey yok niye kendimi sinir edeyim başkasının yaptığı bir hareketten dolayı.Şunu demiyorum yanlış anlaşılmasın biri sana zarar verecek sinirlenmeyeceksin,o sana zarar verir sana göre doğru da zarar verene 2 misli zarar vermektir.Biri tepki mi verdi sana,diyebilirsin bana göre doğru olan bu.

İnsanların hayatlarıyla,hareketleriyle tartışmak yerine kendi hayatına,mutluluğuna bak be kardeşim,yorma o güzel aklını başka şeylere.

Demek istediğim hayatta her şeye imkan vardır hiçbir şey gerçek,doğru değildir.Aynı bu yukarıdaki insanların sinirini azaltmaya çalışan iyi niyetli yazının doğru olmayabileceği gibi.

Huzurla kalın 🙂

Previous ArticleNext Article
%d blogcu bunu beğendi: